Bohumil Janda

Náhodný oblíbený citát:
Who the hell is General Failure? And why is he trying to read my hard disk?
???

Fanouček měsíce9. 2. 2016

Na stránkách fanklubu Lindsey Stirling publikovali rozhovor se mnou.

Orel Sokol přistál!22. 12. 2015

Poprvé se společnosti SpaceX podařilo přistát s prvním stupněm jejich rakety Falcon 9. Třikrát sláva! Čas levných letů do vesmíru se přiblížil.

Svět je malý20. 4. 2015

Vyhrál jsem v reklamní soutěži, kde hlavní cenou bylo právo pojmenovat asteroid. Když jsem tak zrekapituloval, co se vlastně stalo, dospěl jsem k tomu, že astronom ve Švýcarsku objevil asteroid, který se uvolil pojmenovat podle přání výherce v soutěži pořádané francouzkým astronomickým časopisem First Light. Soutěž vyhrál Čech a rozhodl se jej pojmenovat po Američance.

Což je jeden z mnoha příkladů toho, jak málo v současném světě znamená rozdělení na národnostní státy.

Černý týden pro kosmické soukromníky2. 11. 2014

Hned tři významné soukromé společnosti podnikající ve vesmírném průmyslu postihlo tento týden neštěstí.

28.10. explodovala raketa Antares s nákladní lodí Cygnus jednoho ze dvou soukromých dopravců na IIS. Součástí nákladu byl bohužel i testovací satelit Arkyd-3 společnosti Planetary resources.

Aby toho nebylo málo, 31.10. se při testovacím letu zřítil suborbitální vyhlídkový letoun Space ship two společnosti Virgin Galactic.

Soukromníky ve vesmíru lidstvo nezbytně potřebuje pro další expanzi a podobné nehody bohužel tento vývoj značně brzdí.

Shattered by Lindsey Stirling20. 10. 2014

Podařilo se mi navštívit koncert, na který jsem se dlouho těšil. Sice jsem neočekával nijak vyjímečný zážitek (kvalita reprodukce, chybky při hraní na živo, přílišná hlasitost - to vše kazí akustický dojem koncertů tohoto typu a vizuální zase vzdálenost od pódia a množství lidí v linii pohledu), ale chtěl jsem vypadnout z obvyklých povinností a přispět mé oblíbené umělkyni. Na její videa koukám už nějaký čas a zatím ode mne nedostala ani korunu.

Přestože jsem se v detailech očekávání nemýlil, byl celkový dojem naprosto unikátní.

Nevyčerpatelná energie, nezdolný optimismus, neotřesitelná sebedůvěra bez pýchy, schopnost dělat si ze sebe legraci - to vše se na mě valilo v neuvěřitelné kvantitě ve formě muziky, která už nebyla muzikou ale čirou radostí ze života.

Z koncertu jsem si tak odnesl nejen "dobité baterky" ale ještě dvě UPSky a záložní generátor.

Během koncertu vystřídala snad pět kostýmů (jeden přímo na pódiu), nejméně troje housle a několik hudebních žánrů. Lindsey též během vystoupení oznámila uveřejnění nového videa. V tu chvíli jsem zalitoval, že jsem si nevzal notebook s sebou a bude trvat nejméně celý den, než se na novinku podívám. Kdo se zajímá o sonické zbraňové systémy, tak se určitě podívejte na zajímavé steampunkové výtvory.

ARKYD poletí1. 7. 2013

A je to. Projekt ARKYD je zafinancován, padlo dokonce i několik stretch goalů a vybralo se $1,505,366.

Vzhůru ke hvězdám31. 5. 2013

Moji oblíbení těžaři se rozhodli, že by mohli vypustit o jeden vesmírný dalekohled navíc a jeho čas rozdělit pro veřejnost. Založili tedy na kickstarteru projekt ARKYD.

Neodolal jsem a pořídil jsem si 1/2 hodinu na tomto, zatím ještě neexistujícím dalekohledu za lidových $200. Mám teď cca 2 roky na to, vybrat si, kam ho namířím a co vyfotím, ale už teď vím, že to bude stát za to.

Brzy začne kosmický věk24. 10. 2012

Při sledování přímého přenosu z tiskové konference v Seattlu jsem měl pocit, jako bych sledoval nějaké sci-fi, až na to, že tohle se děje doopravdy. Planetary resources slibují, že do deseti let rozjedou těžbu na blízkozemních asteroidech. Detaily jejich plánu a hlavně přítomnost lidí, kteří již v kosmonautice ledacos dokázali mne přesvědčily, že se jim to nejspíše povede. Držím palce ....

Křen se zatřásl17. 10. 2010

Volební sdružení Křen se zatřese, pro které jsem vytvořil propagační předvolební stránky, volby vyhrálo. Gratuluji.

Povodeň č.219. 8. 2010

V noci z 15.8. na 16. se obcí prohnala další povodeň, tentokráte větší a rychlejší. Hladina stoupala tak rychle, že nebylo možné nic stihnout. Byl jsem rád, že jsem z domu odešel včas (ale i tak jsem se po silnici na náves musel brodit po kolena ve vodě).

Fotky v galerii jsou z cca 7 ráno, kdy již voda opadla. Nějaké obrázky nafotil i soused a o povodni píše i Litoměřický deník.

Co se následků týče, nebylo to ještě tak zlé, jak mohlo být. Samozřejmě máme zase kůlnu plnou bahna, v zahradě spoustu naplavenin (včetně jednoho auta v potoce), poničené rostliny (zlomená meruňka, rajčata pod bahnem ...), ale dům stojí, voda nedosáhla úrovně podlahy (ale pod ní zřejmě zatekla, takže bude třeba vrtat a sušit) a nikdo nepřišel k újmě na zdraví.

Povodeň9. 8. 2010

O víkendu zasáhla severní Čechy povodeň. I Luční potok ukázal, co umí. Nějaké obrázky jsem už stihnul nahrát. Naštěstí se voda spokojila s odnesením několika nedůležitých věcí, důkladným zalitím a zahnojením zahrady, kůlny a zemního registru.

Hladina dostoupila zhruba do výše základové desky (tedy v místě domu cca 30cm nad terén). Ještě několik cm a začaly by opravdové problémy.

Na závěr musím poděkovat místnímu SDH. Pomohli nám vyčistit studnu a zemní registr (ty 3. 4. a 5. fotky od konce jsou u nás).

Aktualizace27. 3. 2010

Některé informace na těchto stránkách již zastaraly tak, že jsem to nevydržel a téměř po roce na stránky sáhnul. Inu kovářovic kobyla chodí bosa ...

Hello baby26. 4. 2009

Narodila se mi dcerka Květa. Vypadá to, že vývoj stránek bude muset ted chvilku počkat.

Hello world15. 4. 2009

Dnes jsem se rozhodl vytvořit nové osobní stránky. Výsledek mojí práce právě vidíte před sebou.